Starfield’ın yeni güncellemesi FSR 3 ve XeSS desteği getirdi

Starfield için yayınlanan en son güncelleme, AMD FidelityFX Super Resolution 3 (FSR 3) ve Intel Xe Super Sampling (XeSS) desteğiyle geldi.

Yeni özellikler, beta sürümünün ardından, 1.9.67 güncellemesinin bir parçası olarak tüm PC oyuncularına sunuldu. Oyuna geçen Kasım ayında DLSS desteği de gelmişti.

Yeni yama, FormID sorununu çözmek için yapılan ayarlamalar da dahil olmak üzere çeşitli performans ve kararlılık iyileştirmeleri içeriyor. Detayları aşağıda görebilirsiniz.

Starfield

Starfield – 1.9.67 Güncellemesi Yama Notları

Grafik

  • AMD FidelityFX Super Resolution 3 (FSR 3) desteği eklendi. (PC)
  • Intel Xe Süper Örnekleme (XeSS) desteği eklendi. (PC)
  • DLSS performans modunu kullanırken bulutların titriyor gibi görünmesine neden olabilecek bir sorun düzeltildi. (PC)
  • Bir silahla nişan alırken veya görev değiştirirken oluşabilecek küçük görsel sorun düzeltildi.

Kararlılık

  • Kayıtlar yüklenirken FormID’lerin serbest bırakılmaz biçimi değiştirildi. Bu, birçok konumun ziyaret edildiği kayıtlar için kararlılığı artıracaktır.
  • Gemide değişiklik yaparken, Ship Builder menüsündeki tüm eşyaların kargo ambarına taşınmasını gerektiren bir çökme sorunu giderildi.

Çeşitli Düzeltmeler

  • F12 ile ekran görüntüsü alınırken veri menüsünün açılmasına neden olan değişiklik düzeltildi. (PC)
  • DLSS kullanırken Tam Ekrandan Pencereli moda geçerken çözünürlük ölçeğinin 1.0’a sıfırlanmasına neden olan sorun düzeltildi. (PC)

Bethesda, Starfield oyuncularına daha önce vadettiği yenilikleri getirmeye devam ediyor. Yeni özellikler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilim kurgu temalı aksiyon RPG oyunu, PS5’e gelecek Xbox oyunları arasında gösterilse de, Microsoft söylentileri çürüttü. Starfield ve Indiana Jones and the Great Circle’ın çoklu platform olmayacağı onaylandı.

Bu arada, Sony’nin kaydettiği ‘Intergalactic: The Heretic Prophet’ markası, galaksiler arası bir oyunun yolda olduğuna işaret ediyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.