The Game Awards 2021, geçen yıl duyurusu ertelenen oyunlara sahne olabilir

The Game Awards 2021, onlarca duyuruyla oyun severlerin karşısına çıkacak. Etkinliğin yapımcısı ve sunucusu Geoff Keighley, geçen yılki etkinlikte duyurulması gereken bazı oyunların pandemi nedeniyle ertelendiğini ve muhtemelen bu yıl duyurulabileceğini açıkladı.

Game Informer‘a konuşan Keighley, PS5 ve Xbox Series X/S’in geçtiğimiz yılın Kasım ayında çıkmasına rağmen ertelemeler nedeniyle çok fazla yeni nesil oyun göremediğimizi belirtti. Bu nedenle, yeni nesil konsolların çok fazla oyun seçeneğine sahip olmadığı konusunda genel bir fikir birliği var.

Keighley, “Birçok şey ertelendi. Geçen yıl The Game Awards’ta duyuracağımız oyunlarımız vardı ve muhtemelen bu yıl duyuracağız. En az bir yıl ertelendiler. İnsanların yeni nesil konsolları satın aldığını ve onlarda hâlâ eski oyunlarını oynadığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

İnsanların PS5 ve Xbox Series X/S satın alsalar da, oynayacakları gerçek yeni nesil oyunlara sahip olmadıklarını belirten Keighley, “Geliyorlar. Bunlar ertelenenler. Covid’in ortasında performans yakalama yapmak gerçekten zor. Sevdiğimiz tüm hikaye odaklı oyunların yapımı çok zaman alıyor.” diye ekledi.

The Game Awards 2021, yaklaşık 40-50 oyun duyurusuna sahne olacak. Keighley, yeni oyun duyurularının çift haneli rakamları bulacağını belirtmişti. Ayrıca oyuncuların hâlâ PS5 ve Xbox Series X’te yapılabilecek şeyleri sadece yüzeysel olarak gördüğünü ve bu yüzden gösteride oldukça çarpıcı şeyler göreceklerini öne sürmüştü.

The Game Awards 2021, 9 Aralık Perşembe günü Los Angeles’tan canlı olarak gerçekleştirilecek. Etkinlikte yer alacak yayıncılar ve oyunlar açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.