Toys for Bob, Activision’dan ayrılıyor: Yeni oyun yolda

Crash Bandicoot geliştiricisi Toys for Bob, Microsoft ve Activision’dan ayrılarak bağımsız oluyor. Stüdyo yeni oyunu üzerinde çalışmaya başladı.

California merkezli geliştirici, 2005 yılında Activision tarafından satın alınmıştı. O zamandan bu yana çeşitli Skylanders, Crash Bandicoot, Spyro ve Call of Duty oyunları üzerinde çalıştılar.

Toys for Bob başkanları Paul Yan ve Avery Lodato yaptıkları ortak açıklamada, stüdyonun bundan sonra tek başına ilerleyeceğini ortaya koydu:

“Yıllar boyunca tüm oyuncuların içindeki çocuğa sevgiye, neşeye ve kahkahaya ilham verdik. Skylanders’ta yeni bir IP ve donanım teknolojilerine öncülük ettik. Spyro Reignited Trilogy’de sınıfının en iyisi remaster’lar için çıtayı yükselttik. Crash Bandicoot’u yenilikçi, eleştirmenlerce beğenilen yeni boyutlara taşıdık.

Aynı heyecan ve tutkuyla artık stüdyoyu ve gelecekteki oyunlarımızı bir sonraki aşamaya taşıma zamanının geldiğine inanıyoruz. Bu fırsat, küçük ve çevik bir stüdyo olarak köklerimize dönmemizi sağlıyor.”

İkili, Activision ve Microsoft’un yeni yönlerini desteklediğini ve gelecekte birlikte yakın çalışmaya devam edeceklerinden emin olduğunu ekledi.

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Toys for Bob yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Stüdyo bağımsızlık ilanına ek olarak bir sonraki oyunları üzerinde çalıştığını ve geliştirme sürecinin henüz ilk günlerinde olduğunu belirtti.

Yeni oyunun adı açıklanmasa da, ekibin yeni hikayeler, yeni karakterler ve yeni oyun deneyimleri geliştirmekten heyecan duyduğu belirtildi. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Microsoft geçtiğimiz haftalarda büyük bir işten çıkarma dalgası başlattı. Toys for Bob, 86 çalışanını kaybetti ve uzaktan çalışma modeline geçti. Şimdi ise ayrılık duyurusuyla karşımıza çıktılar.

Spyro, Spyro the Dragon

1989 yılında Paul Reiche ve Fred Ford tarafından kurulan Toys for Bob’un ilk oyunu 1990 yılında çıkan Star Control olmuştu. Uzun bir aranın ardından 2011 ile 2016 yılları arasında Skylanders serisiyle devam ettiler.

Daha sonra Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (2017), Spyro Reignited Trilogy (2018) ve Crash Bandicoot 4: It’s About Time (2020) geldi. Son oyunları geçtiğimiz yıl çıkan Crash Team Rumble oldu. Stüdyo aynı zamanda Call of Duty: Modern Warfare 3’e de yardımcı oldu.

Toys for Bob, bir sonraki oyununa dair daha fazlasını açıkladığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.