Uncharted yazarı Amy Hennig, hikaye odaklı bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor

Marvel Entertainment, yeni bir AAA oyun için Skydance New Media ile iş birliği yapacağını duyurdu. Yeni Marvel projesi, Uncharted serisindeki başarılı çalışmalarıyla tanınan Amy Hennig tarafından yönetilen stüdyonun ilk oyunu olacak.

Marvel, yeni projenin tamamen orijinal bir hikayeye sahip olan ve Marvel Evreni’nde geçen, anlatı odaklı, etkileyici bir aksiyon-macera oyunu olacağını belirtti. Oyunun hangi karakter(ler)e odaklanacağı bilinmiyor. Ayrıca yapılan duyuruda çıkış tarihi veya platform bilgisi de yer almadı.

Skydance New Media’nın oyun sektörünün tecrübeli isimlerini bünyesinde barındırdığı ve stüdyo başkanı Amy Hennig ile başkan yardımcısı Julian Beak’in aksiyon oyunlarındaki kariyeri göz önüne alındığında, Marvel’ın doğru bir tercih yaptığı söylenebilir.

Amy Hennig, Skydance New Media’nın ilk projesi ve yapılan iş birliği hakkında şunları söyledi:

“İlk oyunumuz için Marvel’dan daha iyi bir ortak düşünemiyorum. Marvel Evreni, çok sevdiğim çizgi roman macera türünün tüm aksiyonunu, gizemini, heyecanını özetliyor ve kendini mükemmel bir şekilde etkileşimli bir deneyime borçlu. Marvel karakterlerini bu kadar sürdürülebilir kılan tüm insanlık, karmaşıklık ve mizahla orijinal bir hikaye anlatmak ve oyuncularımızın sevdikleri kahramanlarla bir araya gelmesini sağlamak bir onurdur.” dedi.

Marvel Games patronu Jay Ong ise Skydance New Media hakkında, “Sevilen Marvel IP’sini kullanarak yenilikçi eğlence yapma konusundaki tutkuları ve vizyonları, ilk toplantımızdan belliydi. Zamanı geldiğinde Marvel hayranlarıyla daha fazlasını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Amy Hennig, Naughty Dog’da Uncharted 1-3’ün yaratıcı yönetmeni ve yazarıydı. Ardından EA çatısı altında Visceral Games ile bir Star Wars oyunu üzerinde çalıştı. Ancak proje iptal edildi ve stüdyo kapatıldı. Son olarak 2019 yılında eski EA geliştiricisi Julian Beak ile birlikte Skydance New Media’yı kurarak stüdyonun başına geçti.

Marvel evrenine dayanan oyunlar son dönemde oldukça revaçta. Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man serisinin ikinci oyunuyla birlikte Wolverine oyunu üzerinde çalışıyor. Eidos Montreal, Marvel’s Guardians of the Galaxy oyununu yeni piyasaya sürdü. Öte yandan Firaxis, Marvel’s Midnight Suns adlı sıra tabanlı taktiksel bir oyun geliştiriyor.

Skydance New Media’nın gizemli Marvel oyunu hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.