Until Dawn 2 planlanıyordu ancak The Quarry’ye evrildi

Yeni bir söylentiye göre Until Dawn 2, Sony’nin Supermassive Games ile yollarını ayırması nedeniyle rafa kaldırıldı. Proje, The Quarry olarak sonuç buldu.

Sony ve Supermassive’in yıllardır süren bir çalışma ilişkisi vardı. Ancak Until Dawn geliştiricisinin artık çoklu platform oyunlar yapmak istemesi nedeniyle iki şirketin yolları ayırdığı öne sürülüyor.

Time Extension, birkaç Supermassive çalışanıyla konuştu. Kaynaklar, devam oyununun planlandığını doğruladı ve The Quarry’nin aslında devam oyununun prototipi olarak tasarlandığını iddia etti.

Until Dawn 2, ortakların çekişmesi nedeniyle gelemedi ve stüdyo, hayranların karşısına farklı bir oyunla çıkmak zorunda kaldı.

The Quarry, çok oyunculu

Sony ve Supermassive Games’in arası neden bozuldu?

Sony’nin Supermassive ile iş ilişkisini neyin sonlandırdığı konusunda çelişkili görüşler var. Bir çalışan, geliştiricinin planlarında bir değişiklik olduğunu söyledi.

Stüdyonun The Quarry için yayıncılar arasında araştırma yapmak istediğini ve bunun Sony ile olan ilişkisinin tabutuna çakılan çivi olduğunu öne sürdü. Google başlangıçta oyunu Stadia için almayı düşünüyordu ancak sonunda 2K Games’in elinde kaldı.

Diğer bir çalışan, stüdyonun The Dark Pictures serisini birden fazla platforma taşıması nedeniyle ayrılık yaşandığını öne sürdü. İddiaya göre Until Dawn IP’sinin sahibi olan Sony, lisansı bilinmeyen bir geliştiriciye devretti.

Until Dawn, Ouija tahtası, ruh çağırma

Bu arada, Until Dawn’ın PS5 ve PC sürümü geçtiğimiz günlerde PlayStation State of Play yayınında duyuruldu. Oyunun yeni nesil donanımlara Ballistic Moon tarafından taşınıyor.

Ayrıca PlayStation Productions, korku oyununun film uyarlaması üzerinde çalıştığını onayladı. Belki de, projenin başarılı olması durumunda devam oyununun önü açılabilir.

Until Dawn 2 ne zaman gelir bilemiyoruz ancak Supermassive tarafından geliştirilmeyeceği kesin gibi görünüyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.