Xbox, Fallout 4’ün sadık dostu Dogmeat’in anısına 10 bin dolar bağış yaptı

Fallout 4 oyuncularının sadık dostu Dogmeat’e hayat veren köpek River, geçtiğimiz ay ölmüş ve sevenlerinin yüreğini burkmuştu. Xbox ve Bethesda Studios, River’ın anısına ABD merkezli hayvanları koruma derneği Montgomery County Humane Society‘ye 10 bin dolar bağışladığını duyurdu.

Fallout 4’ün kıdemli tasarımcısı ve River’ın sahibi olan Joel Burgess, ekibin ve oyuncuların sevgisini kazanan köpeğinin öldüğünü 26 Haziran‘da duyurmuştu. River, oyunun hikayesinde önemli bir rol oynayan sadık refakatçimiz Dogmeat’in davranışlarına ve görünümüne ilham kaynağı olmuştu. Giden geri gelmiyor, ancak yapılan bağış birçok hayvana daha iyi bir yaşam için geri dönecek.

Montgomery County Humane Society, ABD’nin Maryland eyaletinde, Bethesda’nın da ofisinin bulunduğu Rockville şehrinde hizmet veriyor. MCHS, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Xbox ve Bethesda’ya teşekkür ederek, River’ın mirasının bir parçası olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Joel Burgess’in eşi ve River’ın diğer sahibi olan Michelle Burgess, “River ve ailesi adına teşekkür ederim! Kalbimizde çok değerli bir yeri vardı ve dünyadaki diğer insanlar için anlamının bu kadar büyük olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu.” dedi. Xbox ise Burgess’e verdiği cevapta, “River, Fallout oynayan pek çok farklı insan için çok şey ifade ediyordu. Hayatımıza böylesine harika bir dost getirdiğiniz için teşekkür ederiz.” şeklinde duygusal ifadelere yer verdi.

Oyunların ulaştığı büyük kitleler ve oyuncular üzerinde bıraktığı etkiler, böylesine güzel duyguları beraberinde getirebiliyor. River gibi oyun dünyasında iz bırakan ve bizi canlı bir dünyada gibi hissettiren birçok hayvan dostumuz var. Onların üretime katılması ve hem geliştiricilere hem de oyunculara motivasyon kaynağı olması bizleri mutlu ediyor. Umuyoruz ki tüm dünya en kısa zamanda bu seviyeye ve hassasiyete ulaşabilir…

Belki de Dogmeat’i Fallout serisinin sonraki oyunlarında güzel bir anı olarak yeniden görebiliriz. River, Xbox ve Bethesda için yeni ilhamlar açığa çıkarabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.