2K, FIFA 2K25 ve FIFA World Cup 2K26 ile karşımıza çıkabilir

2K’nın bir sonraki FIFA oyununu geliştirmek için resmi lisans aldığı daha önce de gündeme gelmişti. Geliştirici bu yıl FIFA 2K25 ile karşımıza çıkabilir.

Eurogamer‘ın haberine göre iddialar, Mohplay adlı bir perakendeci tarafından ortaya atıldı. Şirket, ortaklığın onaylandığını ve 2K’nın yeni bir futbol oyunu serisi geliştireceğini öne sürdü.

Rapora göre, FIFA 2K25 bu yıl oyuncularla buluşacak ve 2K, hız kesmeden 2026 Dünya Kupası oyunu FIFA World Cup 2K26 ile karşımıza çıkacak.

FIFA 23, Dünya Kupası, World Cup

Bu raporlar, Şubat ayında 2K ve FIFA’nın görüşmelerde bulunduğunu bildiren önceki iddiaları destekliyor. Yine de resmi duyuru veya somut bir kanıt gelmeden söylentileri desteklemek zor.

Öte yandan güvenilir bir kaynak olan Insider Gaming de bu yılın başlarında FIFA ve 2K’nın resmi lisanslı bir oyun yapmak üzere ortaklık duyurmaya hazırlandığını belirtmişti.

EA, organizasyon ile anlaşmasının sona ermesinin ardından EA Sports FC serisini başlatmıştı. Ayrılığın ardından FIFA’nın yeni bir seri üzerinde çalıştığını ve iddialı bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlandığını biliyoruz.

UFL

FIFA başkanı Gianni Infantino, yeni bir futbol oyunu serisi yapacaklarını ve bunun EA Sports FC’den üstün olacağını açıklamıştı. Belki de söz konusu seri 2K’dan gelebilir.

EA ve Konami’ye, spor oyunlarında uzman olan bir diğer geliştiricinin katılması çeşitlilik ve rekabeti artırabilir. Öte yandan Strikerz Inc.’in oynaması ücretsiz oyunu UFL de merakla bekleniyor.

Sizce NBA, WWE ve Topspin gibi spor oyunlarıyla tanınan 2K, lisanslı bir futbol serisiyle ilgi görebilir mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.