Back 4 Blood, Left 4 Dead’in en popüler modunu içermeyecek

Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios, oyunun, manevi selefi Left 4 Dead’in popüler campaign versus modunu içermeyeceğini doğruladı. Stüdyo, klasik modu seven oyuncuları üzen duyuruyu Back 4 Blood’ın Discord kanalında yaptı.

Turtle Rock, “Şu anda campaign versus modu için planımız yok” dedi. Left 4 Dead’in hedef odaklı versus modu, oyuncuların güvenli bir noktada biten uzun bir senaryoyu insan veya zombi olarak tamamlamaya çalıştığı popüler bir deneyimdi. Back 4 Blood, yeni oyundan farklı olarak kapsamı daha küçük olan ve takım savunmasına odaklanan bir versus modu içerecek.

Back 4 Blood senaryodan bağımsız bir PvP modu sunacak

Back 4 Blood

Back 4 Blood’da iki ekip, Temizleyici (insanlar) veya Ridden (zombiler) olarak savaşacağı bir versus modu içerecek. Turtle Rock Studios, Back 4 Blood’ın Swarm adı verilen PvP modunu daha önce tanıttı ancak Left 4 Dead ile aynı olacağını iddia etmedi. Swarm, iki takımın Ridden akınlarına daha uzun süre dayanmaya çalıştığı bir 4v4 modu olacak. İki takımın oyuncuları, Temizleyici veya Ridden olarak her turda taraf değiştirecek.

Yani Back 4 Blood, zombi akınlarına karşı koyacağınız ancak belirli bir senaryoya sahip olmayan standart bir savunma modu sunacak. Turtle Rock’ın kurucu ortağı ve tasarım direktörü Chris Ashton, özelliğin yeni oyunda neden olmadığı sorulduğunda, “Çok sayıda savunma ekipmanımız var ve yaratıklarımız pusu kurmakta iyi. Savunma, oyunumuz için A noktasından B noktasına kaçmaktan çok daha iyi çalıştı.” cevabını verdi.

Bazı oyuncular, Reddit’in Back 4 Blood alt dizininde hayal kırıklıklarını ifade ederken, bazıları da Turtle Rock’ı savundu ve gerçekçi olmayan beklentiler içinde olduklarını öne sürdü. Back 4 Blood’ın betası, olumsuz tepkilere rağmen iyi bir performans sergiliyor. Şu anda ön sipariş verenler beta sürümüne erken erişimle katıldı ve oyun, Steam’de eş zamanlı 100 bin oyuncuya ulaştı.

Back 4 Blood’ın açık betası, 12 Ağustos’ta tüm oyunculara açılacak ve 16 Ağustos’a kadar devam edecek. Hayatta kalma temalı oyun, 12 Ekim‘de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Açık beta süreci hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.