Call of Duty: Black Ops 6, PS4 ve Xbox One’a gelebilir

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Call of Duty: Black Ops 6, yeni nesil konsolların yanı sıra PS4 ve Xbox One’a da gelecek gibi görünüyor.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan bir görsel, bu yılki Black Ops 6 için GameStop’un ön sipariş bilgilerini ortaya koyuyor. Listede PS5 ve Xbox Series X’in yanı sıra PS4 de yer alıyor.

Insider Gaming de kaynaklarının görüntüyü doğrulayabildiğini söyleyerek yeni Call of Duty oyununun önceki nesil konsollara geleceğini bildiriyor.

Call of Duty: Black Ops 6 önceki nesildeki oyunculardan vazgeçmeyecek

Muhtemelen Call of Duty serisi 2013’te piyasaya sürülen önceki nesil konsolları terketmeyecek. Sonuçta PS4 ve Xbox One hâlâ hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip.

Görselde Xbox One yer almıyor ancak kaynaklar, Xbox Series X|S sürümünün Xbox One sahipleri için nesiller arası destek sunacağını öne sürüyor. Zaten PS4’ün listede olması durumu açıklıyor.

Sony’nin son gelir raporuna göre kullanıcılarının sadece yarısı PS5’te oyun oynuyor ve PS4 pastada büyük bir paya sahip. Eski konsollarda yaklaşık 59 milyon aktif oyuncu var.

Call of Duty, Black Ops, Cold War

Activision’ın sahibi Microsoft, 2022’de Call of Duty’nin en az 10 yıl boyunca Nintendo konsollarına gelmesini sağlayacak bir anlaşma imzalamıştı. Önümüzdeki yıl gelmesi beklenen Switch 2 ile platforma dahil olabilir.

Microsoft, 9 Haziran 2024’teki Xbox Games Showcase’in ardından Call of Duty: Black Ops 6 için özel bir gösteri yapacak. Körfez Savaşı’nda geçeceği bildirilen oyun hakkında birçok ayrıntıyı orada öğrenebiliriz.

Uzun zamandır ortalıkta dolaşan söylentilerin ardından Black Ops 6 geçtiğimiz günlerde bir teaser ile duyuruldu. Eğer kaçırdıysanız, videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.