PlayStation Showcase Mayıs 2023 yayınında tanıtılan her şey

PlayStation Showcase uzun zaman sonra geri döndü. Kimilerine göre beklentilerini karşılamasa da, State of Play yayınlarından çok daha fazlasını getirdiği kesin.

Etkinlikte Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, Marvel’s Spider-Man, Alan Wake 2, Assassin’s Creed Mirage, Ghost Runner 2, Final Fantasy 16, Street Fighter 6 ve daha fazlası sahne aldı.

Ayrıca PS5 ve PSVR 2 oyunlarının yanı sıra yeni el konsolu ‘Project Q’ ve kablosuz kulak içi kulaklığa ilk bakış sunuldu.

PlayStation Showcase 2023: Hangi oyunlar gösterildi?

Fairgames

Fairgames, PlayStation stüdyolarından Haven’ın ilk oyunu ve sandbox oynanışı rekabetçi bir soygun deneyimiyle birleştiriyor. Oyun, PS5 ve PC için gelecek. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Helldivers 2

PlayStation tarafından yayınlanan bir diğer oyun olan Helldivers 2, ilk oyuna göre önemli bir değişiklikle üçüncü şahıs nişancı oyunu olarak geliştiriliyor. 2023’te PS5 ve PC’ye çıkacak.

Immortals of Aveum

EA’in sihir mekanikleriyle öne çıkan birinci şahıs nişancı oyunu Immortals of Aveum, PlayStation Showcase gösterisinde yer alan oyunlardan biriydi. Oyun 20 Temmuz 2023’te PS5, Xbox Series X/S ve PC için gelecek.

Ghostrunner 2

Ghostrunner 2, PlayStation Showcase canlı yayınında ilk fragmanıyla karşımıza çıktı. Devam oyunu bir kez daha aksiyon dolu parkur mekaniklerini oyuncularla buluşturacak. Fragman araç sürüşüne de odaklanıyor. Bu yıl PS5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek.

Phantom Blade Zero

S-Game’in yeni hack and slash RPG oyununda, ‘The Order’ olarak bilinen zor ama güçlü bir organizasyona hizmet eden seçkin bir suikastçı Soul olarak oynayacağız. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı ancak PS5’te çıkacak.

Sword of the Sea

Giant Squid’in sıradaki oyunu PS5’e geliyor. Stüdyo daha önce Abzu ve The Pathless üzerinde çalışmıştı. Şimdi fantastik bir sörf oyunuyla geri dönüyorlar.

The Talos Principle 2

Popüler bulmaca oyununun devamı 2023’te PS5, Xbox Series X|S ve PC için çıkıyor. Çözülecek daha fazla akıl almaz bulmaca, yeni bulmaca mekaniği, daha zengin bir hikaye, ortaya çıkarılacak daha fazla sır ve Croteam’in şimdiye kadar inşa ettiği en büyük, en tuhaf dünya ile sevilen orijinal oyun büyük ölçüde genişletilecek.

Neva

Neva, Gris geliştiricisi Nomada Studio’nun yeni oyunu ve 2024’te geliyor. Ayrıca PS5’in yanı sıra PC, Switch ve Xbox Series X|S’e gelecek. Genç bir kadın ve onun, ölmekte olan bir dünyada heyecan verici bir maceraya atılırken muhteşem bir kurtla ömür boyu sürecek bağı konu ediliyor.

Cat Quest: Pirates of the Purribean

2.5D açık dünyasıyla devam oyunu, 2024’te PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de piyasaya sürülecek.

Foamstars

Square Enix’in Splatoon tarzı parti nişancı oyunu Foamstars, PlayStation Showcase canlı yayınında ilk kez duyuruldu. Oyun, 2024 yılında PS4 ve PS5 için gelecek.

The Plucky Squire

Daha önce duyurulan platform oyunu The Plucky Squire, bu yılın sonlarında PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC’ye gelecek.

Teardown

Geçtiğimiz yıl PC platformuna gelen fizik tabanlı popüler yıkım oyunu sonunda PS5 ve Xbox Series X|S’e geliyor. Oyun 2023 yılında konsollara gelecek ancak net bir tarih verilmedi.

Metal Gear Solid 3 Remake ve Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, PlayStation Showcase etkinliğinin en büyük duyurusu olabilir. Yenilenen oyun PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye gelecek. Ayrıca Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 ve Metal Gear Solid 3’ün remaster versiyonlarını içeren Master Collection Vol. 1 sonbaharda çıkacak.

Towers of Aghasba

Bir fantezi adasında uygarlığı yeniden inşa etme ve egzotik ekosistemleri düzeltme odaklı konulu macera oyunu 2024’te PC ve PS5 için çıkacak. Oyun, Dreamlit tarafından geliştiriliyor.

Final Fantasy 16

Final Fantasy 16, 22 Haziran’da PS5 oyuncularıyla buluşacak. Serinin heyecanla beklenen yeni oyunu PlayStation Showcase’de lansman fragmanıyla bir kez daha sahne aldı.

Alan Wake 2

Yayıncı Epic Games ve geliştirici Remedy Entertainment, Alan Wake 2’nin çıkış tarihini açıkladı. Devam oyunu, 17 Ekim 2023’te PS5, Xbox Series X|S ve PC’ye gelecek. Ayrıca iki oynanabilir karaktere sahip olacak.

Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage‘ın çıkış tarihi nihayet belli oldu. Yeni Assassin’s Creed oyunu 12 Ekim 2023’te PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Amazon Luna ve PC için piyasaya sürülecek. Çıkış tarihi duyurusuna oynanış fragmanı eşlik etti.

Revenant Hill

Revenant Hill, Night in the Woods ve 2016 yılında çıkan Doom’u gibi oyunlarda çalışan The Gloom Society’nin yeni oyunu olacak. Twigs adlı bir kedinin iki yakayı bir araya getirmeye çalışmasını konu alan oyun PS4 ve PS5 için duyuruldu.

Granblue Fantasy Relink

Cygames tarafından Granblue Fantasy serisinin bir parçası olarak geliştirilen aksiyon RPG oyunu Granblue Fantasy Relink, kış aylarında PS4, PS5 ve PC için çıkacak.

Street Fighter 6

Street Fighter 6, tek oyunculu hikaye modu Dünya Turu’nu tanıtan yeni bir fragman aldı. Oyuncular kendi yarattıkları avatarla efsane olmaya çalışacak. Dövüş serisinin yeni oyunu, 2 Haziran’da PS5, PS4, Xbox Series X/S ve PC için gelecek.

Ultros

El Huervo’nun (Hotline Miami’de çalışan Niklas Åkerblad) çizimleriyle bu döngüsel Metroidvania tarzı oyun, 2024’te PS5, PS4 ve PC’ye çıkacak.

Tower of Fantasy

Hotta Studio tarafından geliştirilen Cyberpunk temalı açık dünya RPG oyunu PC ve mobil cihazların ardından bu yaz PS4 ve PS5’e geliyor.

Dragon’s Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 için ilk fragmanı geldi. PlayStation Showcase, Capcom’un PS5, Xbox Series X|S ve PC için geliştirilen aksiyon RPG oyununa oynanış görüntüleriyle derin bir bakış sundu.

Five Nights at Freddy’s: Help Wanted 2

Five Nights at Freddy’s korku serisinin yeni oyunu 2023’ün sonlarında PSVR2 için gelecek.

Resident Evil 4 Remake VR Mode

Resident Evil oyunları son yıllarda sanal gerçeklik tarafına da eğiliyor. Serinin yenilenen son oyunu Resident Evil 4’ün VR modu için ilk fragman geldi.

Arizona Sunshine 2

Popüler VR nişancı oyununun devamı, 2023 yılında gelecek. Oyun, PSVR 2 ve PC için geliştiriliyor.

Crossfire Sierra Squad

PSVR 2 için bir diğer nişancı oyunu Crossfire Sierra Squad aksiyon dolu bir oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı. Sanal gerçeklikte türün en iddialı oyunlarından biri olacak gibi görünüyor.

Synapse

Sony’nin daha önce duyurduğu Synapse, 4 Temmuz’da PSVR 2’ye gelecek. nDreams Studio tarafından geliştirilen oyun büyü ve silahların konuştuğu bir deneyim sunacak.

Beat Saber

PSVR’ın en popüler oyunu Beat Saber artık Queen DLC’si ile birlikte PSVR 2 oyuncularıyla buluştu.

Marathon

Marathon’un geri dönüşü daha önce söylentilere konu olmuştu. Bungie, Marathon serisini PS5 ve Xbox Series X|S ve PC için yeniden canlandırıyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Destiny 2: The Final Shape

Destiny 2: The Final Shape, Light and Darkness Saga’nın son bölümü olarak tanıtıldı. Ayrıca bir sonraki gösterim 22 Ağustos’ta olacak.

Concord

Sony tarafından satın alınan Firewalk Studios’un çok oyunculu bir PS5 ve PC oyunu geliştirdiği biliniyordu. PvP nişancı oyunu Concord, 2024’te gelecek.

Yeni el konsolu ve kablosuz kulak içi kulaklık

PlayStation Showcase, Sony’nin Project Q kod adlı yeni el konsoluna ve kulak içi Bluetooth kulaklığına kısa bir bakış sundu. Yeni aksesuarların piyasaya sürüleceği tarihler ve fiyatları henüz açıklanmadı.

Marvel’s Spider-Man 2

Yılın en çok beklenen oyunlarından Marvel’s Spider-Man 2 için iki yeni fragman geldi. Yaklaşık 10 dakikalık oynanış görüntülerinin yanı sıra oyunun kötüsü Avcı Kraven’in gösterildiği bir sinematik sergilendi.

PlayStation Showcase gösterisini nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.