Fallout 4 yakında yeni grafik seçenekleri alacak

Fallout 4, yeni nesil güncellemesinin yayınlanmasının ardından yeni grafiksel seçeneklere odaklanan başka bir yama daha almaya hazırlanıyor.

Bethesda Game Studios, 13 Mayıs’ta yayınlanacak yeni güncellemenin grafik ve performans ayarları için yeni seçeneklerin yanı sıra daha fazla düzeltme ve iyileştirme içereceğini belirtti.

Şu anda Fallout 4, PS5 ve Xbox Series X/S’te üç grafik ayarına sahip. Dinamik 4K çözünürlüğü hedefleyen 60 fps sunan performans modu, yerel 4K’da 30 fps veren kalite modu ve 1440p ekranlara özel bir 40 fps modu.

Yeni güncellemenin yama notları paylaşılmadı ancak yeni grafik modlarının yanı sıra bazı varlıkların düzgün bir şekilde dokulandırılmaması gibi birkaç görsel hata çözülebilir.

Fallout 4, yeni nesil güncelleme

Fallout 4 satış listelerinde dengeleri bozmuştu

Fallout 4 geçen ay yayınlanan Amazon dizisinin ardından oyuncu sayısında büyük bir artış gördü. Aksiyon RPG oyunu o hafta Avrupa’da en çok satan oyun olmayı başardı.

Ayrıca PlayStation Store’da Nisan ayının en çok indirilen PS4 oyunu olarak zirveye yerleşmeyi başardı. Fallout 76, Fallout: New Vegas ve Fallout 3 de satışlarını önemli ölçüde artırdı.

Geçen ay Fallout 4 oyuncularının uzun zamandır beklediği yeni nesil güncellemesi yayınlandı. Oyun, PS5 ve Xbox Series X|S’te Performans ve Kalite modunun yanı sıra iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri aldı.

Fallout, dizi, Amazon

Amazon, Fallout’un 2. sezonunu resmi olarak onayladı. Dizi ilk 16 günde 65 milyon izleyici çekerek The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın ardından platformda en çok izlenen ikinci program oldu.

Microsoft, dizinin rüzgarını arkasına alan serinin bir sonraki oyununun daha erken gelmesi için çözüm arıyor. Ancak bunu, Bethesda’nın stüdyolarını kapatıp iş gücünü keserek yapması zor…

Xbox hafta içinde Redfall geliştiricisi Arkane Austin ve Hi-Fi Rush geliştiricisi Tango Gameworks dahil dört Bethesda stüdyosunu kapattı.

Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush oyuncuları Steam’de oyuna olumlu yorumlar yağdırarak Microsoft’a tepki gösterdi. Karara isyan eden stüdyo başkanı Dinga Bakaba, ekiplerin gözlerinin önünde battığını ve acı çektiklerini belirtti.

The Elder Scrolls 6’nın ardından piyasaya sürülmesi planlanan Fallout 5’in 2030 dolaylarında geleceği öngörülüyordu. Çalışmalar hızlansa bile önünde uzun bir yol olması muhtemel.

Fallout 4 için yayınlanan yeni nesil güncellemesini nasıl buldunuz? Sizce Commonwealth’e geri dönmeye değer mi? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.