Far Cry 6, PS5 ve Xbox Series X’te Ray Tracing desteklemeyecek

Far Cry 6 önümüzdeki ay oyuncularla buluşacak ancak Ubisoft’a göre birinci şahıs aksiyon oyunu önemli bir eksikle gelecek. Stüdyonun 3D Ekibi Baş Programcısı Stephanie Brenham’a göre oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümlerinde Ray Tracing (Işın İzleme) özelliği olmayacak.

Far Cry 6, sadece PC sürümünde Ray Tracing destekleyecek. Ubsioft’un konsollarda öncelikli hedefi yeni donanım özelliklerinden yararlanmak, 4K çözünürlüğü hedefleyen performansı optimize etmek ve 60 FPS kare hızı sağlamak. Öte yandan dinamik hava sistemi gibi yeni oynanış özellikler tüm platformlarda destekleniyor.

Far Cry 6’nın konsol sürümlerinin hiçbiri AMD FidelityFX Super Resolution özelliğini desteklemeyecek. AMD’nin yeni teknolojisi PS5’te uygulansa da oyunda yer almayacak. Çünkü Ubisoft, bu özelliği yine PC’ye özel olarak geliştirmek için AMD ile ortaklık kurdu.

Far Cry 6 yeni nesil SSD’lerin gücünden yararlanacak

Far Cry 6

Ubisoft, aynı röportajda yeni nesil SSD’lerin, yeni nesil deneyimi tanımlayan ve kalite düzeyine katkıda bulunan birçok yeni özellikten biri olduğunu belirterek övdü. Far Cry 6, yüksek hızlı sürücüler sayesinde yükleme ekranlarını oldukça kısaltacak. Bu her ne kadar iyi bir gelişme olsa da, oyuncular, PS5 ve Xbox Series X’te Ray Tracing’in eksikliğini hissedecektir.

Oyun piyasaya sürüldükten sonra serinin önceki maceralarındaki kötü adamlara odaklanan üç DLC bölümü içeren bir Season Pass alacak. Ubisoft, oyunu piyasaya sürdükten sonra yayınlayacağı ücretsiz güncellemelerle tüm oyunculara Danny Trejo, Rambo ve Stranger Things içerikleri sunacağını da duyurdu. Ayrıca Haftalık İsyanlar ve Özel Operasyonlar gibi etkinlikler de lansmandan itibaren oyunculara sunulacak.

Far Cry 6, 7 Ekim’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerini alanlar, yeni nesil sürümlere ücretsiz olarak yükseltme yapabilecek. Ubisoft’un açıkladığı güncelleme yol haritasına buradan göz atabilirsiniz.

Son olarak, Far Cry 6’da diktatör rolüyle karşımıza çıkacak olan Giancarlo Esposito’nun merak edilen soruları yanıtladığı yeni videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.