Square Enix, Final Fantasy 7 Rebirth’ün görsel sorunlarını giderecek

Square Enix, önümüzdeki hafta yapılacak bir güncellemeyle Final Fantasy 7 Rebirth demosundaki görsel sorunlarını gidermeyi planladığını açıkladı.

İkinci bölümün demosu geçtiğimiz hafta PS5 için yayınlandı. Ancak deneme sürümünü oynayan oyuncular, performans modunda oynarken netlik ve yüksek detay kaybı gibi sorunlarla karşılaştıklarını bildirdi.

Square Enix dün yaptığı açıklamada, “Final Fantasy 7 Rebirth demosuna 21 Şubat’ta yapılması planlanan güncelleme, grafik seçeneklerinden ‘Performans Modu’ seçildiğinde görsel kaliteye iyileştirmeler uygulayacak. Aynı iyileştirmeler oyunun tam sürümüne de uygulanacak.” dedi.

Oyunun performans modu, 60 fps kare hızını koruyup çözünürlük ve görsellerden feragat ederken; kaliteye odaklanan grafik modu, 4K çözünürlüğe öncelik veriyor.

Final Fantasy 7, FF7, Rebirth, Cloud Strife

Final Fantasy 7 Rebirth demosu, hikayenin açılışı olan Nibelheim bölümünü içeriyor. Ayrıca haritayı ve keşif elementlerini deneyimleyebileceğiniz Junon bölgesini de keşfedebiliyorsunuz.

Demo sürümüyle ilgili tüm detaylara ve oyuna özel olarak gerçekleştirilen PlayStation State of Play canlı yayınında sergilenen 11 dakikalık oynanış görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Final Fantasy 7, Rebirth

Üç bölüm olarak planlanan oyunun ikinci bölümü olan Rebirth, 29 Şubat’ta çıkacak ve en az üç ay PS5’e özel kalacak. İlk bölüm gibi daha sonra PC sürümü de gelecek.

Yönetmen Naoki Hamaguchi’ye göre Rebirth, her açıdan önceki bölümden çok daha büyük bir oyun olacak. Oyuncular, yeni macerada oynayış tarzına göre 100 saate varan uzun bir yolculuğa çıkacak.

Square Enix, oyunda yaptığı geliştirmeleri detaylandırırsa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.