Guerrilla’nın çok oyunculu Horizon oyununun iptal edilmediği bildiriliyor

Guerrilla Games, PlayStation’da yaşanan işten çıkarmalardan etkilenen stüdyolar arasında. Ancak çok oyunculu Horizon oyununun iptal edilmekten kurtulduğu bildiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan işten çıkarma dalgası sadece çalışanları değil, oyunları da vurdu. PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst yaptığı açıklamada bazı projeleri bırakmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Bloomberg muhabiri Jason Schreier‘a göre Guerrilla’nın çok oyunculu Horizon oyunu, Sony’nin iptal ettiği PlayStation projeleri arasında yer almıyor.

Sony Interactive Entertainment (SIE), 900 kişiyi işten çıkaracağını ve PlayStation VR Worlds geliştiricisi London Studio’nun kapatıldığını açıkladı.

Bölümün maliyet düşürme ve yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olarak çeşitli birinci parti stüdyolarda iş gücü kesintisine gidildi ve adı açıklanmayan bazı PlayStation oyunları iptal edildi.

Öte yandan Guerrilla Games’in çalışanlarının yüzde 10’unu kaybettiği ve diken üstünde olan Dreams geliştiricisi Media Molecule’un kapatılmaktan kıl payı kurtulduğuna dair bilgiler geldi.

Horizon, çok oyunculu

Horizon MMO oyunu paçayı kurtarmış olsa bile İngiltere merkezli Firesprite tarafından geliştirildiği bildirilen canlı hizmet Twisted Metal oyununun rafa kaldırıldığı öne sürülüyor.

Gelen raporlara göre Project Skyline kod adlı oyun, Koreli geliştirici NCSoft’un iş birliğiyle geliştiriliyor. Ayrıca Unreal Engine 5 üzerine inşa edildiği PC ve mobil cihazlara geleceği iddia ediliyor.

SIE geçen yılın Kasım ayında NCSoft ile ortaklık kurduğunu açıklayarak söylentileri adeta onayladı. Ancak çok oyunculu Horizon oyunu henüz resmi olarak duyurulmadı… Gelişmeleri takip edeceğiz.

Oyun sektöründe sular durulmuyor… PlayStation’ın yanı sıra EA, Supermassive Games, Deck Nine ve daha birçok şirket küçülmeye gitti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.