Rockstar, GTA 6 sızıntılarından kaçınmak için uzaktan çalışmayı durdurdu

Rockstar Games’in büyük GTA 6 sızıntısının ardından güvenlik sorunlarından kaçınmak için çalışanların tam zamanlı olarak ofise dönmesini zorunlu kıldığı bildiriliyor.

Bloomberg‘den Jason Schreier’ın raporuna göre, bu hafta başında GTA 6 geliştiricilerine, “üretkenlik ve güvenlik” nedenleriyle ofise dönme kararının verildiğini bildiren bir e-posta geldi.

Söz konusu e-posta Rockstar’ın yayın sorumlusu Jenn Kolbe tarafından gönderildi. Mesajın bir kopyasını gören Schreier, Kolbe’nin ofiste çalışmanın “somut faydaları” olduğundan bahsettiğini belirtiyor.

Çalışanlara gönderilen bildirimde, “Bu değişiklikleri yapmak artık bizi, bir sonraki Grand Theft Auto’yu, oyunun ölçeğine ve tutkusuna uygun bir yayın yol haritasının yanı sıra, ihtiyaç duyduğunu bildiğimiz kalite ve iyileştirme düzeyinde sunmak için en iyi konuma getiriyor.” ifadeleri yer aldı.

Oyun sektörü, 2020 yılında pandemi nedeniyle uzaktan çalışma modeline geçmişti. Ancak sürecin atlatılmasıyla birlikte bazı stüdyolar bu politikadan geri adım atmaya başladı.

GTA 6 kadın karakter

Büyük GTA 6 sızıntısı şok etkisi yaratmıştı

GTA 6, Eylül 2022’de büyük bir veri ihlaliyle gündeme gelmişti. Projeden yaklaşık 50 dakikalık görüntüler içeren sızıntı 3.4 GB boyutundaydı.

Ortaya çıkan videolar ve görseller oyunun kadın karakteri de dahil birçok detayı ortaya çıkmıştı. Rockstar durumu inkar etmedi ve yaşanan ihlalin çıkış tarihini etkilemeyeceğini açıkladı.

Sızıntıların arkasından otizm bozukluğu olan 18 yaşında bir hacker çıktı. Mahkemeye çıkan genç, kamuya tekrar zarar verme ihtimaline karşılık ömür boyu güvenli bir hastaneye yerleştirildi.

GTA 6, sahil, insanlar

Serinin yeni oyunu, geçtiğimiz Aralık ayında 90 saniyelik bir fragmanla tanıtıldı. Video sadece bir gün içinde GTA 5’in 100 milyon görüntülenen yıllar önceki duyuru fragmanından daha fazla izlendi.

GTA 6, 2025 yılında önce PS5 ve Xbox Series X/S’e gelecek. PC sürümü daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecek. Take-Two Interactive’in mali raporuna bakılırsa oyun, Mart 2025’ten sonra çıkacak.

Bu arada, Sony’nin PS5 Pro konsolunu yılın ikinci yarısında piyasaya süreceği öne sürülüyor. Şirketin yükseltilmiş donanımı GTA 6 lansmanına yetiştireceği bildiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.