Sony’nin canlı hizmet Twisted Metal oyununu iptal ettiği bildiriliyor

PlayStation’ın büyük bir işten çıkarma dalgası başlatmasıyla birlikte bazı projelerin iptal edildiği bildirilmişti. Rafa kaldırılanlar arasında bir de Twisted Metal oyunu var gibi görünüyor.

Bloomberg‘in raporuna göre Sony, İngiltere merkezli Firesprite stüdyosunda geliştirilmekte olan canlı hizmet Twisted Metal oyununu iptal etti. Firesprite, krizden etkilenen stüdyolar arasındaydı.

Sony’nin oyun bölümünden 900 çalışanı işten çıkarma ve PlayStation London Studio’yu kapatma planını detaylandıran muhabir Jason Schreier, Firesprite’ın da proje iptaline gittiğini öne sürüyor.

Söz konusu Twisted Metal oyununa dair canlı hizmet olması dışında herhangi bir detay verilmedi. Ancak elimizde geçmişte kalan bilgiler var.

Twisted Metal

Twisted Metal söylentileri geçtiğimiz yıllarda başlamıştı

İlk olarak 2022’de ortaya çıkan söylentiler, oyunun başlangıçta Destruction AllStars geliştiricisi Lucid Games tarafından geliştirilen projenin Firesprite’a devredildiğini iddia ediyordu.

Ardından geçtiğimiz yıl Firesprite tarafından verilen bir iş ilanı, yeni Twisted Metal’in PSVR 2 ve PC’ye geleceğini bildirdi. O zamandan bu yana daha proje hakkında fazlasını duymadık.

Twisted Metal, dizi, sweet tooth

Sony, 2023’te Twisted Metal’in dizi uyarlamasını Peacock üzerinden izleyicilerle buluşturdu. Muhtemelen oyun, dizinin yayınlanacağı döneme denk getirilerek seriyi yeniden canlandırma amacı taşıyacaktı.

Aslına bakılırsa dizinin de çok ses getirdiği söylenemez. Belki de beklentilerin karşılık bulamaması nedeniyle hesaplar tutmadı ve işler oyunun iptaline kadar uzandı. Umarız, araç savaşı serisi için kapılar tamamen kapanmamıştır.

PlayStation Studios’un sonlandırılan diğer projelerine dair daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.