Helldivers 2’nin 8 milyondan fazla kopya sattığı bildiriliyor

Arrowhead Game Studio ve PlayStation’ın popüler oyunu Helldivers 2 yılın en iddialı oyunlarından biri oldu. Bir analist oyunun satış rakamlarını paylaştı.

Bloomberg‘e konuşan TD Cowen analisti Doug Creutz, oyunun 8 milyondan fazla kopya sattığını ve beklentilerin çok üzerinde performans gösterdiğini tahmin ettiklerini belirtti.

Sony, kooperatif nişancı oyununun satış rakamlarını paylaşmadı ancak SteamDB‘ye göre Helldivers 2, Steam’de düzenli olarak 350-400 bin eş zamanlı oyuncu sayısını görüyor.

Helldivers 2, PC, Steam

Helldivers 2 beklenmedik bir hit oldu

Helldivers 2 geçtiğimiz ay PS5 ve PC’ye geldi. Geliştiriciler bir süre sunucu sorunlarını çözmekle ilgilendi. Artık odaklarını oyunu geliştirmeye ve yeni içeriklere çevirecekler.

Stüdyonun CEO’su Johan Pilestedt, Şubat ayının sonlarına doğru yaptığı açıklamada, “Artık oyundaki iyileştirmelere odaklanmak ve ilk planımıza devam etmek için zamanımız var. Pek çok heyecan verici şey yaklaşıyor.” demişti.

Yakında oyunun ilk ücretsiz içerik güncellemesi, EXO-45 Patriot Exosuit’ler ile birlikte gelecek. Gelecekteki güncellemeler yeni araçları, yeni zorlukları, düşmanları ve bölgeleri içerebilir.

Ayrıca yeni Cutting Edge Warbond gibi Premium kozmetikler de olacak. Paket, patlayıcı silahlar, prototip zırhlar, pelerinler ve oyuncu kartları, ifadeler ve yardımcı güçlendiriciler içerecek.

Oyunun büyük başarısı, Arrowhead’in PlayStation tarafından satın alınabileceği yönünde spekülasyonlara da yol açtı. Ancak stüdyonun CEO’su Johan Pilestedt, iddiaları kesin bir dille reddetti.

Pilestedt, Helldivers 2’nin ilk dört günde yaklaşık 1 milyon kopya sattığını doğrulamıştı ancak güncel satış rakamları henüz açıklanmadı. Yönetici zaten oyunun “beklentilerini aştığını” söylemişti.

Sony bu yıl önemli serilerinden yeni oyun gelmeyeceğini açıklasa da, halihazırda büyük bir oyun elde etmiş oldu.

Bu arada Helldivers 2, PlayStation Store’da Şubat 2024’ün en çok indirilen oyunu oldu. Muhtemelen bu ay da aynı başarıyı tekrarlayacaktır.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.