Helldivers 2, ‘asla’ PvP modu almayacak

Helldivers 2 hızlı bir başlangıç yaptı ancak geliştirici Arrowhead Game Studios, bu başarıyı PvP moduyla değerlendirmeyi düşünmüyor.

Stüdyonun CEO’su Johan Pilestedt, Helldivers 2’nin PvP içeriğine odaklanan Call of Duty oyuncu tabanının bir kısmını ‘çalabileceğine’ inanan hayranlara olumsuz yanıt verdi.

Pilestedt, “Hey; ‘asla’ bir PvP modu eklemeyeceğiz. Bunun amacı topluluktaki toksik unsurları azaltmak. Destekleyici, eğlenceli ve hepimizin aynı tarafta savaştığı bir ortam istiyoruz!” dedi.

Helldivers 2, PlayStation, PC

Yönetici bir diğer paylaşımında, oyunun Arrowhead için bir başarı olduğunu ve stüdyonun içerik planlarını hızlandırmak ve güçlendirmek için işe alımlar yaptığını yineledi.

Arrowhead, tüm disiplinlerde kıdemli geliştiricilere kapılarının açık olduğunu belirtiyor. Umuyoruz ki, Helldivers 2 ile ellerine geçen bu fırsatı iyi değerlendirirler.

Helldivers 2, üçüncü şahıs nişancı

Helldivers 2, PlayStation’ın PC’deki en başarılı oyunu oldu

Helldivers 2 geçtiğimiz haftalarda PS5 ve PC için çıktı. Takım tabanlı nişancı oyunu, Steam’de ulaştığı eş zamanlı oyuncu sayılarıyla PlayStation’ın PC’de çıkardığı en başarılı oyun oldu.

Öyle ki, Valve’ın platformunda en yüksek eş zamanlı oyuncu (411.359) sayısına ulaşan 6. oyun oldu. Bu performansıyla GTA 5, Baldur’s Gate 3, Red Dead Redemption 2 ve daha birçok büyük oyunu geride bıraktı.

Aslında PvP modu oyuncu sayısına büyük etki yapabilirdi ancak Arrowhead, planına sadık kalarak adil yarışmak istiyor. Böylesi hamleler, bazen ters de teperek stüdyolara maliyet yükü de getirebiliyor.

PlayStation, ileriye dönük olarak PC’de agresif bir strateji izlemeyi planlıyor ve Helldivers 2’nin başarısı konsol devine itici bir güç olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.