Helldivers 2 geliştiricisi, Halo karşılaştırmalarına yanıt verdi

Arrowhead Game Studios CEO’su Johan Pilestedt, Helldivers 2 ve Halo karşılaştırmalarına karşı barışçıl bir yanıt vererek övgü topladı.

Elbette insanların oyun ve platform favorileri olabilir. Ancak bazı insanlar, fanboy mertebesine yükselip, durduk yere taraflar oluşturarak kıyaslamalar yapıp polemik yaratmayı seviyor…

Bir Twitter/X kullanıcısı, Helldivers 2 ve Halo’yu kıyaslayarak aynı şekilde “konsol savaşlarını” tetiklemeye çalıştı. Ancak bu kez cevap büyük yerden geldi.

Pilestedt, her iki oyunun da kendine göre eğlenceli yanları olabileceğini ve kıyaslamalar aracılığıyla yapılan tartışmaların hiçbir amaca hizmet etmediğini savundu.

Arrowhead yöneticisi, “Neden karşılaştıralım? Bırakın oyuncular ikisini de sevsin ve keyfini çıkarsın. Dünyada daha fazla sevgiye ve birliğe, daha az rekabete ihtiyacımız var.” dedi.

Ayrıca bir diğer paylaşımında, sağlıklı bir rekabetin iyi olduğunu ancak iş açısından bakıldığında bile ne tekellerin ne de acımasız rekabetlerin bir işe yaramadığını ekledi.

Sosyal medyada davranışları ve hayran etkileşimiyle olumlu bir itibar kazanan Pilestedt, verdiği tepkiden dolayı övgü yağmuruna tutuldu. Bir övgü de bizden gelsin!

Helldivers 2

Helldivers 2, başarılı gidişatını sürdürüyor

Helldivers 2, PlayStation’ın PC’ye getirdiği ilk canlı hizmet oyunu olarak büyük başarı elde etti. Öyle ki, oyunun sunucuları uzun süre yoğun ilgiyi kaldıramadı.

Takım tabanlı nişancı oyununun sadece Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayısı her gün 400 bini aşıyor. PS5’te oyuncu sayısının daha az olması muhtemel ancak toplam oyuncu sayısı, 700 bine yükseltilen sunucu sınırını zorluyor.

Pilestedt, oyunun gidişatından memnun ve vites yükseltmeyi düşünmüyor. Daha önce Call of Duty gibi oyunlarla rekabete girmek için PvP modu önerenlere, asla böyle bir hamle yapmayacaklarını belirtmişti.

Sizce Helldivers 2 oyunculara daha fazla ne verebilir? Oyunu oynayanları yorumlara bekliyoruz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.