Kojima Productions, film, TV ve müzik sektörüne açılıyor

Death Stranding’in geliştiricisi Kojima Productions, film, TV ve müzik alanlarına odaklanan yeni bir bölüm kurduğunu duyurdu. Birim, ABD’nin Los Angeles şehrinde konumlanacak ve PlayStation’da 28 yıl geçiren Riley Russell tarafından yönetilecek.

GamesIndustry.biz‘e konuşan Russell, “Yeni bölüm, televizyon, müzik ve film ve daha yakından bildiğimiz oyun sektöründeki yaratıcı ve yetenekli profesyonellerle çalışmakla görevlendirilecek.” dedi. Yeni ekibin amacı, Kojima Productions oyunlarını daha erişilebilir hale getirmek, tanıtmak ve popüler kültürün bir parçası haline getirmek.

Kojima Productions’ın iş geliştirme müdürü Yoshiko Fukuda, medya ortamının hızla değişen hızına ayak uydurmak için film ve TV sektörüne genişlemenin gerekli olduğunu belirtti. Fukuda, “Yeni bölümümüz, stüdyoyu video oyunlarının ötesinde yaratıcı anlatılarımızı sunan daha fazla alana taşıyacak ve hayranlarımızın iletişim kurması, bu alanlara kendilerini kaptırmaları için yollar açacak.” şeklinde konuştu.

Kojima Productions henüz herhangi proje duyurmadı

Death Stranding Director's Cut

Kojima Productions, şu ana kadar herhangi bir proje açıklamadı. Hideo Kojima tarafından kurulan stüdyonun ilk projesi yürüme simülatörü Death Stranding oldu. Ayrıca geçtiğimiz Eylül ayında oyunun genişletilmiş Director’s Cut sürümü PS5 için piyasaya sürüldü. Hideo Kojima’nın bir sonraki oyunu Xbox’a özel olabilir. Geliştiricinin Microsoft ile anlaşmak üzere olduğu konuşuluyor.

Son dönemde oyun devleri eğlence sektöründe, özellikle film ve TV alanında atılımlar yapmaya başladı. Sony, oyunları TV ve sinemaya uyarlayan kendi PlayStation Productions birimini kurmuştu. Microsoft ise bir Halo TV programı yapıyor. Ayrıca Activision’ın birden fazla Call of Duty projesi üzerinde çalışan bir film ve TV bölümü var.

Kojima Productions ilk olarak Konami bünyesinde faaliyet gösterdi Ancak Hideo Kojima’nın Japon oyun devinden ayrılmasıyla birlikte yoluna bağımsız olarak devam ediyor. Stüdyodan gelecek yeni haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.