PlayStation Stars ne zaman gelecek? Sony tarihleri açıkladı

PlayStation Stars bugün itibarıyla Asya’daki oyunculara açıldı. Sony, önümüzdeki haftalarda yeni sadakat programını diğer bölgelerde de erişime açacak.

Oyuncular, oynadıkça kazandıran PlayStation Stars ile puan ve dijital koleksiyon ürünleri kazanabilecek. Tek yapmaları gereken, oyunlara bağlı belirli görevleri ve başarımları tamamlamak olacak. Peki oynadıkça kazandıran ödül programı diğer bölgelere ne zaman gelecek?

PlayStation Stars programının başlayacağı tarihler

PlayStation Stars

Sony, ilk olarak Asya kullanıcılarına sunulan programın diğer bölgelerde ne zaman açılacağını duyurdu. İşte tarihler:

  • Asya, Japonya dahil: 29 Eylül (yerel saat)
  • Kuzey ve Güney Amerika: 5 Ekim (yerel saat)
  • Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda: 13 Ekim (yerel saat)

Türkiye, Avrupa bölgesinde ve 13 Ekim 2022‘de programa erişebileceğiz. Görevleri tamamlayarak kazandığımız puanları PlayStation Store’da kullanabilecek ve dijital koleksiyon ürünlerimizi PSN profilimizdeki sanal bir vitrinde sergileyebileceğiz.

Sony, dijital koleksiyon öğelerinin NFT olmadığını açıkça belirtmişti. Bunlar sadece sevilen ikonik karakterler ve geçmişteki cihazlar gibi hayranların keyif aldığı şeylerin dijital temsilleri olacak.

playstation stars

Programa kayıt yaptırmanız gerekecek

PlayStation Stars ülkemizde açıldığında PlayStation web sitesi, mobil uygulaması veya konsol (PS4 ve PS5) üzerinden kayıt olmanız gerekecek. Programa katılmanın tamamen ücretsiz olduğunu belirtelim.

Bu arada PlayStation Plus üyeleri programa katıldıklarında belirli avantajlar kazanırken, kayıt için üyelik zorunlu olmayacak. PS Plus ile henüz tanışmadıysanız; Essential, Extra ve Deluxe planlarının avantajlarına fiyatlarına buradan öğrenebilirsiniz.

Son olarak, PlayStation Stars hakkında daha fazlasına ve örnek dijital ödülleri buradan ulaşabilirsiniz. Detayları program kullanıma sunulduğunda sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.