PlayStation Studios canlı hizmet oyunlarında çeşitlilik vadediyor

Sony geçtiğimiz yıldan bu yana canlı hizmet oyunlarına yöneldiğini açıklamıştı. PlayStation Studios bu oyunlarda çeşitlilik olacağına vurgu yapıyor.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, GamesIndustry.biz‘e verdiği yeni bir röportajda Sony’nin canlı hizmet oyunlarının türler ve hedef kitle açısından çeşitlilik göstereceğini belirtti.

Hulst, türdeki rekabet ortamını ve oyuncuların canlı hizmet oyunlarına harcadığı zamanı anladıkları söyledi. En yüksek kalitede oyunlar sunmak istediklerini öne sürdü:

“Canlı hizmet hakkında sanki tek bir tür, hatta tek bir iş modeliymiş gibi genel terimlerle konuşmak riskli bir yaklaşım. PlayStation Studios, farklı türleri, farklı çıkış programlarını ve farklı ölçekleri hedefleyen, ‘canlı hizmetler’ olarak adlandırılabilecek çeşitli oyunlar yapıyor.

Ayrıca farklı kitleler için oyunlar geliştiriyoruz ve PlayStation hayranlarının sevdiği dünyalar ve hikayeler yaratma konusundaki geçmişimize güveniyorum.”

Sony geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, Mart 2026’da sona eren 2025 mali yılının sonuna kadar 12 canlı hizmet oyunu çıkarmayı hedeflediğini bildirmişti.

The Last of Us, çok oyunculu

The Last of Us ve Horizon serileri için çok oyunculu oyunların yolda olduğunu biliyoruz. Hulst, söz konusu oyunların sadece Fortnite ve Destiny gibi bir modele sahip olmayacağını ortaya koyuyor.

Bu arada Sony, stüdyo yatırımlarına da devam ediyor. Konsol devi geçtiğimiz ay Firewalk Studios‘u satın alarak PlayStation stüdyolarının sayısını 20’ye çıkardı.

Son olarak Twisted Metal dizisinin ilk tanıtım videosu yayınlandı. Dizinin yayın tarihi de belli oldu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.