PlayStation yılda en az iki büyük PS5’e özel oyun çıkarmayı hedefliyor

Sony, oyun çıkarma konusunda gaza basmayı hedefliyor. PlayStation yılda en az iki büyük birinci parti PS5 özel oyunu yayınlamayı planladığını açıkladı.

Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, yatırımcı toplantısında Sony CEO’su Kenichiro Yoshida’nın ardından PS5’e özel oyun kataloğunu genişletme planlarını bir kez daha dile getirdi.

Ryan, PlayStation Studios’un öne çıkan türleri kapsayan iki veya daha fazla büyük oyun çıkarmak için birinci parti portföyünü ve yeni IP’leri kullanacağını belirtti.

Sunum sırasında gösterilen bir slaytta, söz konusu türlere nişancı, RPG, aksiyon, platform, spor ve yarış örnek gösterildi. Ayrıca tek oyunculu ve canlı hizmet oyunlarından oluşan bir karışım planlanıyor.

Horizon Forbidden West

PlayStation eski ve yeni IP’lere eşit yatırım yapacak

Sony, 2025 mali yılına kadar, yeni ve mevcut IP’lere yaptığı yatırımları eşit bir payla dengelemeyi umuyor. Örneğin, 2019 mali yılında yatırımlarının %80’ini mevcut IP’lere ve yalnızca %20’si yeni IP’lere ayrılmıştı.

Ek olarak Yoshida, aktif kullanıcı sayısını artırmak için PS5’e özel oyunların yanı sıra üçüncü parti oyunların geliştirilmesi ve yayınlanması için daha fazla yatırım yapacaklarını söyledi.

Son olarak Ryan, Sony’nin The Last of Us dizisinin ve Uncharted filminin başarısının ardından daha fazla projeyle karşımıza çıkmaya devam edeceğini ekledi.

Bu arada PlayStation bulut oyun alanında ilginç ve agresif planlara sahip. Konsol devi ne demek istediğini önümüzdeki aylarda açığa çıkaracak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.