PS3 sistem yazılımı güncellemesi 4.91 yayınlandı: Jailbreak bozuluyor

PS3 sistem yazılımı 4.91, konsolun Blu-ray disk sürücüsü için yıllık güncelleme olarak yayınlandı. Kırık konsol kullananlar, güncellemeden kaçınmalı.

Yama notları sadece yeni güncellemenin sistem performansını iyileştirdiğini belirtiyor. Ancak hacker’lar, 4.91 güncellemesinin mevcut jailbreak’i bozduğu konusunda uyarıyor.

Sony, güncellemeyi indirmek için PS3’ün sabit disk sürücüsünde veya çıkarılabilir depolama alanında en az 200 MB boş alan bulunması gerektiğini belirtiyor.

Bir diğer notta, “Blu-ray diskleri oynatmak için PS3 sisteminizin yenilenmiş bir Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarına ihtiyacı olduğunu lütfen unutmayın. Blu-ray oynatıcı şifreleme anahtarını yenilemek için lütfen PS3 sistem yazılımınızı en yeni sürüme güncelleyin.” ifadesi yer alıyor.

PS3

Kırık PS3 kullanıcılarına Jailbreak uyarısı!

Yıllık sistem güncellemeleri hacker’ları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Yeni 4.91 sürümüyle birlikte tüm jailbreak araçlarının güncellenmesi gerekecek.

Jailbreak forumu PSX Place‘te belirtildiği gibi, sistem yazılımlarını yanlışlıkla güncelleyenler, tüm açıkların geliştiricileri tarafından güncellenmesini beklemek zorunda kalacak. Sistem yazılımını geri almanın bir yolu yok ve sistemi sıfırlamak işe yaramıyor.

PS3 artık desteklenmemesine ve iki nesil geride kalmasına rağmen azımsanamayacak kadar çok kullananı var. Aralık ayında sızdırılan bir sunuma göre konsol hâlâ yaklaşık 2 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip.

Bazıları klasik sever. PS3’ün PS2 (lansman modelleri) ve PS1 ile geriye dönük uyumlu olması da cazip yanlarından biri. PS5 kullanıcıları bile geriye dönük olarak sadece PS4 oyunlarını oynayabiliyor.

Aramızda PS3 kullanan nostalji tutkunları var mı? Konsol sizce günümüz oyuncu kitlesine hitap ediyor mu? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.