PS4 sistem yazılımı güncellemesi 11.50 yayınlandı

Sony, PS5 için yayınladığı büyük güncellemenin ardından PS4 konsolunun sistem yazılımını 11.50 sürümüne yükseltti.

Elbette PS4’ün yeni güncellemesi herhangi bir yenilik getirmedi. Uzun zamandır görmeye alıştığımız gibi sadece sistem genelinde performans ve kararlılık iyileştirmeleri vadediyor.

PS4, 10.00 sürümünden bu yana büyük bir sistem güncellemesi almadı ve bundan sonra da daha fazla yenilik göremeyeceğiz. Yine de adettendir, sürüm notlarını paylaşalım.

PS4, PlayStation 4

PS4 sistem yazılımı güncellemesi 11.50

  • Sistem yazılımı performansını ve kararlılığını iyileştirdik.
  • Bazı ekranlardaki mesajları ve kullanılabilirliği iyileştirdik.

Sony geçtiğimiz ay PS3’e de benzer bir güncelleme (4.91) getirdi. Mod yapımcıları, sürümün jailbreak’leri bozan bir güvenlik güncellemesi olarak geldiğini belirterek kullanıcıları uyarmıştı.

PS4 de artık devinin gözden çıkardığı bir konsollar arasına eklendi. Geliştiriciler artık AAA oyunlarını önceki nesle çıkarmayı neredeyse bıraktı. Yine de bazı remaster sürümleri ve daha hafif oyunlar uğrayabiliyor.

PS4’ün oyuncu tabanı hâlâ çok geniş ancak donanım kısıtlamaları ve geliştiricilerin geliştirme sürecinde zaman kazanmak istemesi ve oyunlarının kalitesinden feragat etmekten kaçınmaları, konsolun sonunu getiriyor.

Bu arada, PS5 sistem yazılımı güncellemesi 9.00, DualSense kontrol cihazları için ses geliştirmeleri, konsolun güç ışığına parlaklık ayarı gibi yenilikler getirdi.

Ayrıca Takımlar ve Paylaşımlı Ekran’a yeni özellikler, mesajlar için Unicode 15.1 emoji desteği, sistem genelinde kararlılık ve çeşitli performans iyileştirmeleri geldi.

Artık PS4 tarafında küçük güncellemeler dışında heyecan verici bir şey yok. Gelecek güncellemeleri sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.