Yeni Saints Row oyununun çıkış tarihi ertelendi

Yeniden başlatılan Saints Row serisinin yeni oyunu yaklaşık 6 ay ertelendi. Başlangıçta Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyun, 23 Ağustos 2022‘de piyasaya sürülecek. Geliştirici Volition, gecikme için hayranlardan özür diledi.

Volition, yaptığı açıklamada erteleme kararının arkasındaki ana sebebin oyunu iyileştirmek olduğunu belirtti. Stüdyonun geliştirme biriminin başındaki Jim Boone genel iyileştirme çalışmaları dışında daha önce paylaşılan görüntülerdeki kaliteden ödün verilmeyeceğini açıkladı.

Boone, Saints Row’un resmi sitesinde yayınlanan mesajında, pandemi sürecinin geliştirme programı üzerindeki etkisini hafife aldıklarını belirtti. Oyunun boyutu ve kapsamı nedeniyle, mümkün olan en iyi oyunu sunmak için ekibe daha fazla süre tanımaya karar verdiklerini öne sürdü.

Yeni Saints Row, serinin en büyük ve en iyisi olacak

Saints Row

Volition, daha önce de söylediği gibi yeni oyunun şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Saints Row oyunu olacağını yineleyerek, hayranlarına hikaye veya karakterlerin hiçbirinin değişmeyeceğine dair güvence verdi.

Oyuncular, yeni Saints Row’da oynanabilir karakter The Boss dahil olmak dört ana karakterle kendi suç imparatorluğunu kurma fırsatı yakalayacak. Oyunda Güneybatı Amerika’dan esinlenen kurgusal şehir Santo Ileso‘yu kontrol eden üç acımasız düşman grubuna karşı mücadele edeceğiz. Detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Saints Row, 23 Ağustos 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store) için çıkacak. Oyun hakkında detaylı bilgiye ve Santa Ileso’ya derin bir bakış sunan oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.