Skull & Bones geliştiricisi Ubisoft Singapur’da kritik bir ayrılık yaşandı

Skull & Bones uzun yıllardır geliştirme aşamasında ve bir türlü beklenen çıkışı yapamadı. Oyunun gidişatı hâlâ gizemini korurken, geliştirici Ubisoft Singapur’dan kritik bir ayrılık haberi geldi. Yönetmen Yardımcısı Antoine Henry, stüdyodan ayrıldığını duyurdu.

Henry, Ubisoft çatısı altında yaklaşık 15 yıl gerçirdi. Bu süreçte Watch Dogs ve Assassin’s Creed Valhalla gibi büyük oyunların geliştirilmesine yardımcı oldu. Henry ayrıca daha önce 2017 yılına kadar Skull & Bones üzerinde Baş Oyun Tasarımcısı olarak çalıştı ve ardından Yönetmen Yardımcısı görevine getirildi.

Antoine Henry‘nin ayrılık haberi, oyunun yıllardır süren kapsamlı yönetim sorunlarından muzdarip olduğuna yönelik iddiaların ardından geldi. Ubisoft Singapur, 2020’de cinsel taciz ve görevi kötüye kullanmakla suçlamasının ardından eski Genel Müdür Hugues Ricour’u görevden almıştı.

Elbette geliştiricinin ayrılışı, projenin ilerleyişini olumsuz etkileyecektir. Ancak yeri kısa sürede uygun bir isimle doldurulabilirse oyunun gelişiminin çıkmaza girmesi önlenebilir…

Skull & Bones projesi yılan hikayesine döndü

Skull & Bones, Ubisoft

Skull & Bones, ilk olarak 2013 yılında Assassin’s Creed Black Flag DLC’si olarak geliştirilmeye başladı. Oyun daha sonra Ubisoft’un Singapur ofisinin projeyi yönetmesiyle bağımsız bir IP haline geldi ve E3 2017’de duyuruldu. Ancak 2018’de yayınlanan oynanış görüntülerinin ardından geliştirme süreci ve oyunun durumu hakkında açıklama gelmedi.

Gelen raporlara göre Skull & Bones’un gelişimi geçtiğimiz yıl yeniden başladı. Ayrıca stüdyonun yakın gelecekte bir canlı hizmet oyunu geliştirmesi karşılığında Singapur hükümetinden cömert yardımlar alacağı ve bunun zaten zorluklarla dolu olan projeye daha da fazla baskı yükleyeceği öne sürüldü.

Son olarak açık dünya korsanlık oyunu hakkında son bilgiler Tom Henderson’dan geldi. Henderson, geçtiğimiz Eylül ayında Skull & Bones’un oynanış özellikleri, açık dünyası, gemi kategorileri ve daha fazlasını ortaya çıkaran detaylar paylaştı. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.