Sony, PSVR 2 oyunlarına yatırımını azaltıyor – Rapor

Sony geçtiğimiz yıl PS5 için PSVR 2 gözlüğünü piyasaya sürmüştü. Ancak yeni nesil sanal gerçeklik cihazı da platforma beklenen ilgiyi getiremedi.

Konsol devinin PSVR tarafında hiç yüzü gülmedi ve Sony’nin artık inancını kaybettiği öne sürülüyor. Son raporlar, yayıncının yeni PSVR 2 oyunlarına desteğini azalttığını gösteriyor.

Android Central‘ın kaynaklarına göre, şirket artık PSVR 2 oyunlarını fonlamayı kesti. Şu anda platform için yalnızca iki adet birinci parti oyun geliştirildiği bildiriliyor.

Ayrıca bundan sonra PlayStation’ın VR oyunlarına çok daha az fırsat vereceği belirtiliyor. Sony henüz iddialar hakkında yorum yapmadı ancak sanal gerçeklik işinin geleceği endişe verici olabilir.

Hatta Mart ayında ortaya çıkan bir rapor, Sony’nin satışların beklentilerin altında kalması nedeniyle PSVR 2’nin üretimini durdurduğunu ileri sürüyordu.

Firewall Ultra, PSVR 2, FPS

PSVR 2 oyunseverlerin ilgisini çekmiyor

Sistemin özellikleri ve teknik performansı övgü alsa da, yüksek fiyatı ve yeterince büyük bir kitleye hitap etmemesi platformun gelişiminin önüne geçti. Bu durum geliştiricileri de olumsuz etkiliyor.

Firewall Zero Hour ve Firewall Ultra geliştiricisi First Contact Entertainment geçtiğimiz yılın sonunda kapanmıştı. Stüdyo, VR’a yönelik desteğin yetersiz olduğunu ve bunun bedelini ödediğini belirtmişti.

Sony önümüzdeki ay PSVR 2’ye PC desteği getirecek. VR gözlüğü ayrı satılan bir adaptör aracılığıyla bilgisayara bağlanabilecek ve kullanıcılar daha geniş bir oyun kütüphanesine erişebilecek.

Oyuncuların adaptörün yanı sıra DisplayPort 1.4 uyumlu bir DisplayPort kablosuna ve Steam hesabına ihtiyaçları olacak. Detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.