Marathon, YouTube’da en çok izlenen PlayStation Showcase tanıtımı oldu

PlayStation Showcase, heyecan verici PS5 ve PSVR 2 oyunlarıyla dolu bir etkinliğe sahne oldu. Marathon ilgiyi çoğunlukla üzerine çekmeyi başardı.

Canlı yayından sonraki 24 saat içinde YouTube’da açık ara en çok izlenen iki PlayStation oyunu oldu. Bungie’nin sürpriz Marathon duyurusu, izlenme sayısında Marvel’s Spider-Man 2’yi geride bıraktı.

Marvel’s Spider-Man 2 uzun zamandır beklenen oynanış görüntüleriyle sahne aldı. İlk sırayı alamasa da üçüncü sıradaki Assassin’s Creed Mirage ile aradaki farkı oldukça açtı.

PlayStation Showcase’in en çok izlenen tanıtımları

Bungie’nin bilim kurgu temalı nişancı oyunu Marathon, fragmanı yükleyen tüm YouTube kanallarında 13 milyondan fazla izlendi.

Marvel’s Spider-Man 2‘nin oynanış görüntüleri 12.2 milyon izlenme topladı. Bu sayının 10 milyondan fazlası sadece Marvel ve PlayStation kanallarından geldi.

PlayStation Showcase etkinliğinde en çok izlenen oyunların listesi şöyle (BenjiSales aracılığıyla):

  1. Marathon – 13m+
  2. Marvel’s Spider-Man 2 – 12.2m+
  3. Assassins Creed Mirage – 3m+
  4. Metal Gear Solid 3 Remake – 2.8m+
  5. Destiny 2 The Final Shape – 2.3m+
  6. FNAF Help Wanted 2 – 1.6m+
  7. Dragon’s Dogma 2 – 1.5m+

Assassins Creed Mirage en çok izleyiciye ulaşan üçüncü oyun olarak sadece 3 milyon seviyesinde kaldı. Bir diğer sürpriz Metal Gear Solid 3 Remake, büyük yankı uyandırmasına rağmen 2.8 milyona ulaşabildi.

Öte yandan etkinlikte yeni el konsolu Project Q ve PlayStation’ın kablosuz kulak içi kulaklığı da kısa bir bakışla sergilendi. Ancak iki yeni aksesuar, oyun duyurularının gölgesinde kaldı.

Marathon’un duyuru fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Oyun şu anda PS5, Xbox Series X|S ve PC için geliştiriliyor. Çıktığında çapraz platform desteği sunacak.

PlayStation Showcase canlı yayınında en çok hangi duyuru ve tanıtım sizi heyecanlandırdı? Yorumlarda buluşalım.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.