PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 9.0 Beta yayınlandı

Hafta başında PlayStation 5 için ilk sistem yazılımı beta güncellemesinin yayınlanmasının ardından, PlayStation 4’ün bir sonraki büyük güncellemesinin beta sürümünü yayınladı. Ancak PS4 sistem yazılımı güncellemesi 9.0, tahmin edebileceğiniz üzere çok da kapsamlı yenilikler sunmuyor.

Beta yazılımı güncellemesinde göze çarpan ilk yenilik, PS5 kupalarının PS4’te görüntülenebilmesi. Daha önce PS4 oyuncuları sadece PS3, PS4 ve PS Vita’dan gelen kupaları görüntüleyebiliyordu. Yeni güncellemeyle konsolda tüm platformlardan kupalar görülebilecek.

Yeni sistem yazılımı güncellemesiyle grup mesajları da ufak değişiklikler aldı. İçinde üç veya daha fazla kişinin bulunduğu mesaj gruplarının bir grup sahibi (grubu oluşturan oyuncu) var. Grup sahibi, gruba kişi ekleyip çıkarabilmesine ek olarak artık o gruptaki mesajları da silebilecek. Diğer bir değişiklik ise, bir oyuncu başka birini engellerse, artık bu iki kişiden oluşan mesaj grubundan ayrılmayı seçebilecek.

Son değişiklik ise ebeveyn kontrollerinde yapıldı. Ebeveynler, normalde çocuklarının sesli sohbete, mesajlara ve oyun içi iletişim özelliklerine erişimi de dahil olmak üzere belirli iletişim işlevlerini kullanmasını engelleyebiliyor. Çocuklar bu özelliklere erişim talebinde bulunabiliyor ve bu talepler daha önce yalnızca resmi PlayStation web sitesine gidiyordu. PS4 sistem yazılımı 9.0 beta ile artık ebeveynler, isteklerle ilgili bildirimleri PlayStation App ve doğrudan PS4 konsolundan alabiliyor.

Her zamanki gibi, bu özellikler şu anda beta sürümünün bir parçası ve genel kullanıma sunulmadan önce değişebilir. PS4 sistem yazılımı güncellemesi 9.0, beta sürecinin ardından yakında yayınlanacaktır. Yapılan değişiklikleri sizlerle paylaşacağız. Bu arada PS5 için SSD depolama genişletme özelliğini etkinleştiren beta güncellemesiyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.