Star Wars: KOTOR remake çalışmaları devam ediyor

Saber Interactive CEO’su Matthew Karch, Star Wars: Knights of the Old Republic remake’in hâlâ aktif olarak geliştirildiğini doğruladı.

IGN ile yapılan bir röportajda, Karch’a Saber’ın geçtiğimiz ay Embracer Group’tan ayrılmasının ardından, bir süredir akıbeti belirsiz olan oyun üzerinde çalışıp çalışmadığı soruldu.

Yönetici, “Üzerinde çalıştığımız açık ve aşikar. Basında defalarca yer aldı. Söyleyeceğim şey, oyunun hâlâ hayatta ve iyi durumda olduğu ve kendimizi tüketici beklentilerini aşmaya adadığımızdır.” dedi.

Star Wars: KOTOR

Star Wars: KOTOR remake hakkında uzun zamandır söylentiden ötesi gelmedi

Her ne kadar Star Wars: KOTOR remake projesinin devam ettiğinin “açık” olduğu öne sürülse de, yakın zamana kadar ortaya çıkan söylentiler, oyunun gelişiminin durduğunu iddia ediyordu.

Geliştirici Aspyr ile Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment iş birliğiyle yapılan oyundan, Eylül 2021’deki PlayStation Showcase etkinliğinde yapılan duyurunun ötesinde daha fazla tanıtım gelmedi.

Son birkaç yılda Aspyr’in KOTOR remake üzerinde üzerinde çalışmayı bıraktığı konuşuldu. Ardından Embracer, Saber Interactive’in proje üzerinde çalıştığını doğruladı. Bloomberg ise Saber’ın projeyi Aspyr’dan tamamen devraldığını bildirdi.

Star Wars: Knights of the Old Republic, KOTOR, Remake

Yakın zamanda Saber’ın satılarak bağımsız olmasının ardından oyun üzerindeki çalışmaların devam edeceği haberleri geldi. Kısa süre sonra da anlaşma onaylandı.

Embracer CEO’su Lars Wingefors, anlaşmanın duyurulmasıyla birlikte, büyük bir lisansa dayanan bir AAA oyununun önümüzdeki 12 ayda gelmeyeceğini belirtti. Söz konusu oyunun Star Wars: KOTOR remake olduğu düşünülüyor.

Neyse ki artık elimizde birinci ağızdan resmi bir onay var. Oyuna dair daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.