Xbox Series X’in beyaz ve tamamen dijital bir versiyonu gelebilir

Xbox Series X, şimdilik yükseltilmiş bir versiyon almasa da beyaz renkli ve tamamen dijital bir versiyona sahip olacak gibi görünüyor.

Konsolun beyaz modeline ait fotoğraflar internette sızdırıldı. Görseller düşük kaliteli ancak mevcut konsolunun, disk sürücüsünün olmadığı beyaz bir versiyona işaret ediyor.

Beyaz Xbox Series X modeline dair söylentiler geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Ancak bu kez elimizde fotoğrafların da yer aldığı gerçek bir kanıt var.

Dijital Xbox Series X daha ucuz olacak

Konsolun geliştirilmiş soğutma sistemi gibi birkaç yükseltilmiş bileşen içereceği ancak donanım tarafında önemli bir değişiklik sunmayacağı iddia ediliyor.

Ayrıca yeni modelin dijital PS5 gibi daha düşük bir fiyatla satışa çıkacağı bildiriliyor. Microsoft, satışları durgunlaşan Xbox Series konsollarını daha cazip bir teklifle ayağa kaldırmaya çalışıyor olabilir.

Şirket, her ne kadar Activision ve Bethesda gibi devleri satın alıp Game Pass tarafından yürümeye çalışsa da her zaman olduğu gibi PlayStation’ın bir adım gerisinde kalıyor…

Xbox, gelecek nesil

Xbox başkanı Sarah Bond, yıl sonuna doğru donanım tarafında heyecan verici duyurular olacağını açıklamıştı. Kimilerine göre, ilk el konsoluyla karşımıza çıkacaklar ancak ek olarak dijital ve beyaz bir versiyon da görebiliriz.

Microsoft, yeni nesilde beklediğini bulamadı. Hatta iddiaya göre Xbox Series S, düşük donanım özellikleri nedeniyle sektördeki bazı geliştiriciler tarafından dışlanıyor.

Son söylentiler, bazı üçüncü parti yayıncıların, özellikle Avrupa’da satışları durgunlaşan Xbox Series X/S konsollarını desteklemeye devam etme konusunda şüphelerini dile getirdiğini bildiriyor.

Ancak Microsoft konsol işinden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Bond, bir sonraki konsolun şimdiye kadar görülen en büyük teknik sıçrama olacağını öne sürmüştü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.